درباره موسسه

تشکیل موسسه

موسسه املاك و مستغلات سازمان تامین اجتماعی حسب يكصد و نود و دومين جلسه شورای عالی تامين اجتماعی در تاريخ ۲۹ مهر ۱۳۶۶ تشكيل و در تاريخ ۲۵ آبان ۱۳۷۳ به شماره ۸۲۵۲ در اداره ثبت موسسات غير تجاری به ثبت رسيده است.

موضوع فعالیت

موضوع فعاليت موسسه عبارت است از شناسایی، اداره تحصيل منافع، احراز و تثبيت مالكيت املاك و مستغلات سازمان اعم از عين و منافع املاك حاصله از تبصره ۸۲ قانون بودجه سال ۱۳۶۶ و برطرف نمودن هرگونه موانع تصرف، واگذاری انتقال و فروش عين و منفعت اموال غيرمنقول و سرقفلی‌ها و منصوبات و متعلقات آن‌ها (تلفن و غيره) در ادارات و نهادهای مربوطه مانند ثبت، شهرداری، دارائی، دادگستری و غيره، انجام تعميرات و اتمام ساختمان‌های نيمه تمام و خريد و معاوضه و سرمايه گذاری و جلب مشاركت جهت ساخت و ساز اموالی كه متعلق به سازمان می‌باشد و يا اموالی كه از طرف سازمان و يا از محل بودجه سازمان برای خريد و فروش و مشاركت در اختيار اين موسسه قرار می‌گيرد.

محدوده فعالیت

۱- شناسایی املاک اداره، تحصیل منافع

۲- احراز و تثبیت مالکیت املاک و مستغلات سازمان اعم از عین و منافع املاک حاصله از تبصره‌ی ۸۲ قانون بودجه سال ۱۳۶۲

۳- برطرف نمودن هرگونه موانع تصرف، واگذاری و فروش عین و منفعت اموال غیرمنقول و سرقفلی‌ها و منصوبات و متعلقات آن‌ها (تلفن و غیره) در ادارات و نهادهای وابسته مانند ثبت، شهرداری، دارایی، دادگستری و غیره.

۴- انجام تعمیرات و اتمام ساختمان‌های نیمه تمام و خرید و معاوضه و سرمایه گذاری و جلب مشارکت جهت ساخت و ساز املاکی‌ که متعلق به سازمان می‌باشد و یا اموالی‌ که از طرف سازمان و یا از محل بودجه سازمان برای خرید و فروش و مشارکت در اختیار این موسسه قرار می‌گیرد.

سرمایه اولیه

سرمايه اوليه موسسه بالغ بر ۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ میلیون ريال اعلام و به ثبت رسيده است و ۱۰۰٪ سهام موسسه املاك و مستغلات متعلق به سازمان تامين اجتماعی و هيات مديره محترم این سازمان و مجمع موسسه محسوب می‌گردد.

به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
راه‌های ارتباطی با ما
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به «موسسه املاک و مستغلات سازمان تامین اجتماعی» است.